Haber

Cezayir ve Libya, bölgedeki krizleri çözmek için askeri işbirliğini güçlendirmeyi görüştü

Cezayir Genelkurmay Başkanı Orgeneral Said Shangariha ve Libya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Muhammed Ali el-Haddad, bölgedeki krizleri çözmek için askeri işbirliğini güçlendirmeyi görüştüler.

Cezayir Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Genelkurmay Başkanı Shangariha, Libyalı mevkidaşı Haddad ile başkent Cezayir’de meydana geldi.

Şangay’ın Libyalı muadili Haddad ile yaptığı görüşmede bölgedeki krizleri çözmek için askeri işbirliğinin güçlendirilmesi ele alındı.

Şangariha, “Bölgedeki durumun gelişimi hakkında görüş alışverişinde bulunma ve ikili iş birliğinin gelişmişlik durumunu görme fırsatı sağlayan” toplantının değerli olduğunu vurguladı.

İki ülke yetkilileri arasındaki karşılıklı ziyaretlerin her zaman görüş alışverişinde bulunmak, iki ülke ilişkilerinin ne ölçüde geliştiğini incelemek ve bunları geliştirmenin ve güçlendirmenin yollarını tartışmak için bir fırsat olduğunu belirten Şangariha, iki tarafın çabalarına övgüde bulundu. iki ülke arasındaki tarihi ve ikili çıkarları korumak.

Shangariha, iki kardeş halk arasındaki çıkar derinliğinin, iki ülke yetkililerinin “bölgenin güvenliğini etkileyen ve istikrarsızlaştıran krizleri çözmek için” birlikte çalışmasını gerektirdiğini vurguladı.

Libya Genelkurmay Başkanı Haddad, iki “kardeş” ülke arasındaki bağların derinliğine de övgüde bulunarak, bunun iki ülkenin orduları arasındaki askeri işbirliği düzeyine birden fazla düzeyde yansıdığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu