Haber

Erzurum’un Aziziye Belediyesi, Adıyaman ve Antakya’daki belediyelerle “kardeş belediye” oldu

Erzurum Aziziye Belediye Meclisi, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Adıyaman’ın Antakya belediyeleri ve Hatay ile “kardeş belediye” olma kararı aldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısının ilk oturumunda Adıyaman ve Hatay’ın Antakya belediyeleriyle “kardeş belediye” olma kararı alındı.

Karar meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Orhan, alınan kararın anlamı ve prestijiyle çok büyük olduğunu belirtti.

Belediye olarak depremin ardından iş makinelerinden arama kurtarma ekiplerine kadar Adıyaman’da görev aldıklarını ve Hatay için bir yardım seferberliği daha başlattıklarını belirten Orhan, “Adıyaman ve Hatay’daki çalışmaların hemen hepsine ekiplerimiz katıldı. afet bölgesinde yüreğimiz oldular.Bu süreçte deprem bölgesi Aziziyeli komşularımıza ve tüm Erzurumlu hemşerilerimize, kaymakamlığımıza, tüm kurum ve kuruluşlarımıza, STK’larımıza, girişimcilerimize ve iş adamlarımıza minnet ve şükranı bir borç biliriz. yardım malzemesi göndermek için adeta birbirleriyle yarışan insanlar.” söz konusu.

Antakya’da prefabrik evlerden yerleşim merkezi kuracağız”

Orhan, afetin iyileşme sürecinde emeği geçen belediye meclis üyelerine teşekkür ederek, şunları kaydetti:

“Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde ürettiğimiz prefabrik evlerden yerleşim merkezi kuracağız. Oradaki bazı çadır ve konteyner kentlerin sorumluluğunu da üstlendik. Aziziye Belediyesi olarak temizliğin sevkiyatını ve yönetimini biz yapacağız.” Zelzele bölgesine yönelik seferberliğimiz imkanlarımız ölçüsünde devam edecektir.Bu kapsamda Antakya ve Adıyaman ile ilgili kanun kapsamında ‘kardeş belediyeler’ olarak temas ve bağlarımızı sürdüreceğiz.”

eregli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu