Yaşam

Kadınların Gözünden Hayat Fotoğraf Yarışması Başvuruları Başladı

Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl 17.’sini düzenlediği Türkiye’nin tek kadın fotoğraf yarışması Hayattan Gözden Kareler’in başvuruları başladı. 18 yaş ve üzeri kadın fotoğrafçıların katılabileceği yarış için başvurular 10 Mart’a kadar devam ederken, yarış sonuçları 7 Nisan’da açıklanacak.

2023 yılı Türkiye’nin tek kadın fotoğraf yarışması Kadın Gözüyle Hayattan Kareler için başvurular başladı. Bu yıl 17’ncisi düzenlenen yarışmaya başvurular, 10 Mart’a kadar Anadolu Hayat Emeklilik ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) internet sitesinden yapılabilecek.

TFSF danışmanlığında “Hayata Dair” temalı yarışmaya 18 yaş ve üzeri kadın fotoğrafçılar en fazla 4 adet dijital renkli fotoğraf ile katılabilir. Yarışmada 1.’ye 10 bin TL, 2.’ye 7 bin 500 bin TL ve üçüncüye 5 bin TL ödül verilirken, 3 esere 2 bin TL’ye mansiyon ödülü verilecek. Fotoğrafları sergilenmeye hak kazanan eser sahiplerine ayrıca 750 TL ödül verilecektir.

Türkiye’nin en popüler fotoğraf yarışmalarından birine bugüne kadar 25 bini aşkın kişi 97 bini aşkın fotoğrafla katıldı. TFSF’nin himayelerinde 17 yıldır aralıksız düzenlenen tek fotoğraf yarışması olan Kadının Gözüyle Hayat Fotoğraf Yarışması, kadınların sosyal, kültürel ve sosyal gelişimine katkıda bulunmayı ve duygularını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunmayı amaçlıyor. fotoğraflar aracılığıyla hayata bakış açıları.

Kadının Gözüyle Hayat Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları 7 Nisan’da Anadolu Hayat Emeklilik’in internet sitesinde ve http://www.tfsfonayliyarismalar.org adresinde açıklanacak.

Bu yılki seçici: Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güler Ertan, fotoğrafçı İzzet Keribar, Mimar Sinan Hos Arts Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Bağlantı Danışmanı Nihan Güney.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

menemen-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu