Haber

Pakistan’da ameliyat edilen fil Noor Jehan öldü

Pakistan’da birden fazla rahatsızlığı nedeniyle 6 Nisan’da uluslararası veteriner hekimlerden oluşan bir ekip tarafından başarıyla ameliyat edilen Noor Jehan adlı fil, 13 Nisan’da geçirdiği kaza sonucu bugün ayağa kalkamayarak hayatını kaybetti.

Hayvan refahı için çalışan Four Paws STK’sının liderliğindeki uluslararası bir veteriner ekibi, uzun süredir hasta olan Noor Jehan’ı muayene etmek için Pakistan’ın Karaçi kentine gitti.

Ayrıntılı tıbbi muayene ve ultrason sonrasında Noor’a karnında organlarını etkileyen büyük bir hematom, leğen kemiğinde kırık ve o bölgede büyüyen apse teşhisi kondu. Ekip, filin kritik durumunun nedenini belirledikten sonra, acı çeken file anında rahatlama sağlamak için ilaçlar, vitaminler, ağrı kesiciler ve hidroterapi uyguladı. 6 Nisan’da Karaçi’de yerel uzmanlar eşliğinde başarılı bir şekilde ameliyat edilen Noor Jehan, 13 Nisan’da iyileşme sürecinde. Bir kaza geçirdi. Kaza sonrası ayakta duramayan Nur, yetkililerin tüm çabalarına rağmen bugün hayatını kaybetti.

korgan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu