Haber

Yabancı öğrenciler depremzedeler için seferber oldu

Kahramanmaraş ve çevresinde 10 ili etkileyen depremin ardından İstanbul’da eğitim gören Etiyopyalı, Afganistanlı ve Kamerunlu öğrenciler yardım için seferber oldu.

Bağcılar Belediyesi Osmanlı Arşivi deposunda kurulan yardım toplama merkezinde öğrenciler bağışların paketlenip kamyonlara yüklenmesine yardımcı oluyor.

AFAD Uyumunda Bağcılar Kaymakamlığı ve Bağcılar Belediyesi iş birliği ile kurulan 6 yardım toplama merkezinde yoğunluk devam ediyor. Her yaştan vatandaş, 24 saat boyunca gelen yardımları ayırıyor ve kamyonlara yüklüyor.

Yardım çalışmalarında sadece ilçe sakinleri değil, yurt dışından ülkemize okumaya gelen öğrenciler de görev alıyor. Kamerun, Etiyopya ve Afganistan’dan gelen öğrenciler koli bantlamadan giysi katlamaya kadar her adımda yardımcı oluyor.

Hayatımda hiç böyle bir şey görmedim

Bunlardan biri Afganistan’dan Ghulam Muhammadi. Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nde yüksek lisans yaptığını söyleyen Muhammedi, “Türk milleti her zaman Afganistan’ın yanında olmuştur. Elimden geldiğince depremzedelere destek olmaya çalışıyorum. Orada şehit olanlara Allah rahmet eylesin. Allah zor durumda olan kardeşlerimizin yardımcısı olsun’ dedi. Etiyopyalı Murad Ahmed Ali ise, ‘Yüksek lisans öğrencisiyim. Hayatımda böyle bir şey görmedim. Gerçekten üzüldüm. Buraya geldim. hocamla konusup yardimci olmak icin

Geçmiş olsun Türkiye” dedi.

Çalışmaların devam ettiği 6 yardım toplama merkezinden bugüne kadar 50 tır deprem bölgesine ulaştırıldı. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de ilçe sakinlerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu