Haber

Akıncı Başkanı Abdulvahap Demirel’e sadakat programı

73. Nesil Akıncılar tarafından düzenlenecek program çerçevesinde 28 Temmuz 2023 Cuma günü Cuma namazından sonra İzzetpaşa Camii’nde gıyabi cenaze namazı kılınacaktır.

Akıncı Reis Abdulvahap Demirel’e veda programı saat 20:00’de Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan “Dava Sahabilerinin Anlatımıyla Abdulvahap Demirel” paneliyle devam edecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan 73 Kuşağı Akıncılar Lideri Ahmet Tanrıverdi şunları söyledi:

“Ülkemizde milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmek amacıyla kurulan Akıncılar Hareketi, faaliyete başladığı ilk günden itibaren milletimiz tarafından sahiplenilmiş ve 12 Eylül darbesiyle kapatıldığı güne kadar tarihte eşine az rastlanır bir destansı gayret sarf etmiştir. Ülkemizdeki birçok güzel hizmet gibi bu hareketin fikrinin babası rahmetli Erbakan hocamızdır.

Akıncılar, rahmetli Erbakan hocamızın “Hak davada zirve olmaktansa, Hak davada zerre olmak” mottosuyla açtığı davanın en değerli ve en hareketli kolu oldu.

Akıncıların hak ve hakikat yolundaki büyük çabalarında çektikleri sıkıntıların bir zerresi boşa gitmedi.

Dünyadaki birçok İslami harekete de ilham kaynağı olan Akıncılar ocağında yetişenlerin değerli bir bölümü, ülkemizin siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik hayatında kritik sorumluluklar üstlendi.

Anadolu’nun yiğit evlatları, gönüllerini ve inançlarını birleştirerek bir amaç ve ideal uğruna gül bahçesine girmek için Akıncılar hareketini kurdular.

Bu harekette değerli roller ve başkanlık misyonları üstlenen, İslami gayretin sembollerinden biri olan ve geçen gün Hakka yürüyen merhum Abdulvahap Demirel’i bir kez daha anmak, onu dava ve yoldaşları olarak bir kez daha anmak, Cuma namazından sonra İzzetpaşa Mescidi’nde kılınacak gıyabi cenaze namazı, akşam 20.00’de, akşam 20.00’de kılacağımız panelimize Allah’tan rahmet diliyorum.

haberbayat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu