Haber

Ata ittifakı kimdir? Ata İttifakı’nda hangi partiler var? Ata ittifakı partileri hangileridir?

Vatan Partisi ile ittifak olaylarıyla gündeme gelen Ümit Özdağ’ın ardından kurulan yeni ittifakta hangi partiler var? Bu yazımızda sorunuzu yanıtladık. Ayrıca ittifakın adayı da en çok araştırılan noktalar arasında yer alıyor. Peki, Ata ittifakı kimdir? Ata İttifakı Hangi partiler var? Çet İttifakı partileri hangileridir?

ATA İttifakı KİMDİR?

14 Mayıs seçimlerine katılmak için dört siyasi parti Çet ittifakını kurdu. Sinan Ogan, Zafer Partisi, Adalet Partisi, Doğru Parti, Türkiye İttifakı Partisi ve Memleketim Partisi’nden oluşan Ata İttifakı’nın 100 bin imza barajını geçerek cumhurbaşkanı adayı oldu. Protokollerini 24 Mart’ta YSK’ya sunan ittifakı oluşturan siyasi partiler şöyle:

Zafer Partisi

Adalet Partisi

ülke partim

Türk İttifakı Partisi

İttifakta yer alacağını belirten Hakikat Partisi, ittifakın cumhurbaşkanı adayını açıklamasının ardından ayrıldı. Ayrıca Vatan ve Hürriyet Partisi ile Güven ve Adalet ve Işık Partisi de Parti’yi dışarıdan desteklemektedir.

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ SON LİSTEDE KİMLER VAR?

Cumhurbaşkanlığı seçimi için kesin aday listesi Resmi Gazete’de yayımlanarak kesinleşti. Listede kesin aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan ve Sinan Ogan yer aldı.

keciborlu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu