Haber

Başkan Taban’dan Regaip Kandili Mesajı

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, mübarek 3 ayların başlangıcını simgeleyen Regaip Kandili münasebetiyle yazılı açıklama yaptı.

Belediye Başkanı Alper Taban, perşembe gecesi gerçekleştireceğimiz üç ayların müjdecisi olarak bilinen, aynı zamanda bol sevap ve sevap anlamına gelen Regaip Kandili için bir tebrik mesajı yayınladı. Önder Taban, tüm insanlığa geçmiş olsun dileklerinde bulunduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İslam aleminin ortasında kıymetli gün ve gecelerin yaşandığı mübarek üç ayların müjdecisi Regaip Kandili’ne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Regaip, Miraç, Berat ve Kadir gecelerini kapsayan mübarek üç aylar, İslam alemi için sevinç, rahmet ve mağfiret mevsimleridir. Bu hayırlı gün ve geceleri fırsata çevirmeli ve büyük nimetler olduğunu hatırlamalıyız. Regaip kelime anlamı olarak istemek, sevap ve bol mükâfat demektir. Bundan dolayı Regaip Kandilinde Rabbimizin nimetlerinden mânâsına uygun olarak niyaz ediyorum. Maddi ve manevi sayısız hazzın yaşandığı bu anlamlı gecenin sevgi ve hoşgörü ortamını geliştirmesini, milletimiz için muhabbetin, muhabbetin, samimiyetin ve kaynaşmanın artmasını diliyorum. Kandil günleri, Allah (cc) ile olan bağımızı yeniden gözden geçirmek ve bu manevi iklimden faydalanmak için bizlere büyük fırsatlar sunmaktadır. Bu duygularla, mübarek günlerin insanlığın sıkıntılarının sona ermesine vesile olmasını umar; Hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandilini tebrik ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu