Teknoloji

Bored Ape NFT etkinliğine katıldılar, evlerine deri ve göz yanıklarıyla döndüler

3-5 Kasım tarihleri ​​arasında Hong Kong’da düzenlendi Bored Ape Yacht Club’ın NFT toplama etkinliği ApeFest’e çok sayıda kişi katıldıaktivitenin ertesi günü göz ağrısı, görme sorunu ve güneş yanığı yaşadıklarını bildirdi.

Bazı ApeFest katılımcıları tıbbi yardım aldıktan sonra X üzerinden çeşitli paylaşımlarda bulundu. Örneğin, bir kişiye korumasız olarak ultraviyole radyasyona maruz kalmanın neden olduğu bir durum teşhisi konabilir. kaynakçı gözü” olan fotokeratitTeşhis konulduğunu bildirdi ve bir başkası sorunun sahne ışıklarından gelen UV’den kaynaklandığını söyledi, bu da yaralanmaların etkinlikte kullanılan uygunsuz ışıklandırmadan kaynaklandığı yönünde spekülasyonlara yol açtı.

@CryptoJune777, “ 04:00’te uyandım ve hiçbir şey göremedim” dedi ve ekledi: ” Çok acı çekiyordum ve bütün cildim yanmıştı. Hastaneye gitmek zorunda kaldım.

Bored Ape Yacht Club NFT projesinin arkasındaki blockchain şirketi Yuga Laboratuvarları , durumun farkında olduğunu ve raporları ciddiye aldığını belirtiyor. Yuga Laboratuvarları sözcüsü Emily KittsThe Verge’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: ” Temel nedeni daha iyi anlamak için etkilenenlerle aktif olarak iletişim halindeyiz” dedi ve şöyle devam etti: ” Tahminlerimize göre şu ana kadar doğrudan temas halinde olduğumuz 15 kişi, Cumartesi gecesi etkinliğimizdeki yaklaşık 2.250 etkinlik katılımcısı ve personelin yüzde birinden azını temsil ediyor.

Güneş yanığı ve şiddetli, yanan göz ağrısıyla uyanmayı içeren benzer semptomlar, 2017 yılında Hong Kong’daki The Landmark ticari kompleksindeki bir mağazada tekrar ortaya çıktı. Hypebeast etkinliğine katılan parti müdavimleri tarafından da bildirildi. Daha sonra o etkinliğin DJ’i, zemine kurulan aydınlatmanın çoğunlukla dezenfeksiyon amaçlı kullanılan türden olduğunu keşfetti.

haberkaynasli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu