Ekonomi

Depremzedeleri 3 ay ağırlayan MSC Aurelia’ya teşekkür plaketi

Ülkemizde yaşanan afetin ardından kümelenme şirketleri MSC, MEDLOG ve ASYAPORT’un destek ve yardım seferberliği kapsamında depremzedelerin geçici barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere İskenderun Limanı’na demirleyen MSC Aurelia, dün limandan ayrıldı.

MSC AUELIA’nın İskenderun’da kaldığı süre boyunca, yerel yönetim ve AFAD’ın uyumu ile 1.000’den fazla yatak kapasitesi, günde üç öğün yemek ve hijyenik koşullar sağlanmış, depremzedelere geçici barınma konusunda destek olunmuştur. Gemi, Türkiye yolunda MSC Kümesi ve MSC Vakfı tarafından toplanan tıbbi malzeme, çocuk ilaçları, besin takviyeleri, hijyen malzemeleri, uzun ömürlü yiyecek ve içecekler, giysi ve battaniyeleri AFAD tarafından belirlenen noktalara teslim edilmek üzere getiriyor. ve oradan ihtiyaç sahiplerine. MSC Cluster şirketlerinden Medlog Logistics çekicilerle taşındı. Geminin İtalyan aşçıları gemide depremzedeler için yemek ve ikramlar hazırlarken, çocuklar için pasta ve kurabiye yapımı etkinlikleri gerçekleştirildi. Aynı zamanda geminin helikopter pisti de çocukların outdoor ihtiyaçlarını karşılamak için halı saha olarak yeniden düzenlendi. Ramazan ayında depremzedeler için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla iftar yemeği düzenlendi. Geminin İtalyan şefleri, Ramazan ayı boyunca depremzedeler için gemi dışında da iftar yemekleri düzenledi.

İskenderun’a veda ederek gemiyi limana getiren ve kaldığı süre boyunca geminin emniyetini sağlayan Kaptan Dumitru Rusu’ya, deprem sürecindeki tüm yardımları ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Kaptan plaketini MSC Mersin Bölge Müdürü Uğur Tosuner ve Medlog Lojistik Mersin Bölge Müdürü Necati Mürşitoğlu’nun elinden aldı.

sefaatli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu