Haber

Madencilerden duygusal açıklama

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından TTK Madenci grupları enkaz altında kalanları kurtarmak için adeta zamanla yarıştı.

Madenciler sürünerek girdikleri enkazın altından can kurtarmaya devam ederken, dinlenmek için kaldıkları okulun sınıfındaki tahtaya yazı yazarak helallik istediler. Depremzedelerin kahramanları olan madencilerin tahtaya bıraktıkları açıklama şöyle:

“Biz Zonguldak’ın madencileriyiz. Sizin için buradaydık. Acınız acımızdır. Hayat paylaştıkça güzelleşir. Yokluğunuzu derslerinde aramadık siz yokken. Şunu çok iyi bilmenizi isteriz ki; Haberinizi alır almaz ailemizi geride bıraktık ve enkaz alanına ulaştık.Kiminiz annesini,babasını,dedesini kaybettik.Nenesini enkazdan çıkardık.Keşke daha fazlasını yapabilsek.Hepinizi çok seviyoruz. çok.sizden bir ricamız var.yeterince çalışınız ve aranızda çok iyi mühendisler bulunsun ki güzel sağlam binalar yapasınız ki diğer analar,babalar,çocuklar ağlamasın.yetimler size kalmasın.don’ Öğretmenine güvenme ve ona sımsıkı sarılma.
Not: Sayın hocam okuldaki derslikleri kullandık. Mümkün olduğu kadar temiz bırakmaya çalıştık. Maalesef su ve elektrik olmadığı için biraz kirli bırakmış olabiliriz. TTK Üzülmez Kurumu.”

pulumurajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu