Haber

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Cumhur İttifakı’nın destek teklifini reddetti.

Millî Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Cumhur İttifakı’nın kendilerinden seçime destek vermelerini istediğini ve bunun için 1 milletvekili verdiklerini belirterek, “Ben milleti satan, dostlarını satan, milletini satan adamı kınıyorum. Partide 1 milletvekili için dün istifa ettiğimde, partimi 1 milletvekili seçimine sokmayacağımı, “Başka bir parti adına seçime gidip milletvekili olacaktım. Kabul etmedim, reddettim” dedi.

Milli Yol partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, milletvekili adaylarıyla birlikte Kahramanmaraş’ın Şeyhadil ve Doğukent Mahallelerinde depremzedeler ve çadırlarda yaşayan muhtarları ziyaret etti. Çayır daha sonra doğup büyüdüğü köy olan Abbaslar Mahallesi’ne taşınmıştır. Burada bir konuşma yapan Remzi Çayır, seçime hiçbir ittifak altında girmediklerini ve hiçbir ittifakı desteklemediklerini söyledi. “Ben kendi çocuğunuza sahip çıkın, kimse sizi kınamasın. Cumhurbaşkanı’na istediğinizi verin” diyen Çayır, millet millet ittifakıyla yapılan görüşmelere de değindi. Çayır şöyle devam etti:

“CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu geldi, bizi ziyaret etti, heyet olarak bizimle görüştü. ‘Bize destek olur musunuz?’ Destek istedi, şartlarını ileri sürdük, Muhsin Yazıcıoğlu’nun katillerini bulursanız tabanımız size oy verir, Sinan Ateş’in milletin birliğini, vatanın birliğini, milletin birliğini kim koruyorsa… devlet, tabanımız ona verecek. Hukuku ve adaleti kim yerine getirirse, tabanımız da ona verecektir. Kibardı, bize iyilik yaptı ve gitti. Son gün Cumhur İttifakından birkaç arkadaş aradı. , listeler yarın verilecek.Direk aramadılar aracı koydular.’Sizi ziyaret edelim, bize destek olursanız biz geliriz’ dediler. milletvekili.’ Dün istifa ettiğim partide milleti satan, dostlarını satan, partisini 1 milletvekiline satan adamı kınarken ben 1 milletvekili için partimi seçime sokmaz, isimle seçime giderdim. Karşı partiden milletvekili oldum. Kabul etmedim, reddettim. Hiçbir değeri yok” 6 ay 1 yıl SONRA Türkiye erken seçimle karşı karşıya kalacak’ 14 Mayıs seçimlerinin ardından söz alan Remzi Çayır, İttifakların Meclis’te gerekli çoğunluğu sağlayamayacağını ve bunun krize yol açacağını ifade eden Erdoğan, “Herhalde 6 ay oldu bilemediniz, 1 yıl sonra yine milletvekilliği seçimi olacak. Çünkü resim Seçimde kilit parti PKK’nın partisidir.Ne bu taraf ne de karşı taraf mecliste çoğunluğu elde edemeyecek.Dolayısıyla PKK’nın, HDP’nin, şimdi Yeşil Sol’un vekillerinin orada bulunmasına kesinlikle ihtiyaçları olacak. , yasayı geçirmek için meclis kapatılacak.Tecrit nedeniyle Türkiye 6 ay, 8 ay, 1 yıl sonra yine erken seçimle karşı karşıya kalacak, haberiniz yoktu. Bunu bir yere yazın, yüzde 90. Ama cumhurbaşkanlığı seçimi bir şekilde bitecek ve birinci cinste seçilemezse ikinci tipte seçilecek. O yüzden herkes ona göre hesap yapıyor.”

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, beraberindekilerle Karacasu Karaziyaret Mahallesi’ne giderek esnafı ziyaret etti.

haber-pulumur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu