Yaşam

Netflix şifre paylaşım yönergelerini sitesinden kaldırıyor

Şifre paylaşımını azaltmak için çalışmalarını sürdüren Netflix, talimatı sitesinden kaldırdı. Netflix’in yeni planına göre hesabın açıldığı cihazlar, hesap sahibinin evindeki modeme 31 gün içinde bir kez bağlanmaması halinde bloke edilecek. Cihazın ev konumuna bağlı olup olmadığını anlamak için IP adresleri, cihaz kimlikleri ve hesap etkinliği dikkate alınacaktır.

RaniniTv’nin haberine göre, Netflix, The Streamable’a yaptığı açıklamada, talimatların bir hata nedeniyle siteye eklendiğini ve siteden kaldırıldığını belirtti. Habere göre Netflix, düşük maliyetli ekstra hesap özelliğini test ettiği Şili, Kosta Rika ve Peru’da geçerli olan şifre paylaşım kurallarını yanlışlıkla yayınladı. Bu nedenle, özellikle ABD’de bu kuralların uygulanabilirliği resmiyet kazanmamıştır.

Netflix’in tanıtmayı planladığı sistem, şifrelerin sadece hane içinde paylaşılmasını hedefliyor. Bu nedenle seyahat eden bireylerin hesaplarına giriş yapabilmeleri için 7 gün boyunca kullanabilecekleri geçici bir şifre almaları da amaçlanmaktadır.

Platformun şifre paylaşımını azaltmak için mart ayı sonunda çalışmaya başlaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu