Haber

Şehit ve gazi yakınlarına 12,4 milyon TL ödeme

ANKARA (İGFA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Vakıf tarafından şehit yakınlarına ve gazilere 15 Temmuz’da Eylül 2023 ödemesi olarak toplam 11,9 milyon TL, toplam 503,5 bin TL ödeme yapıldı. Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olanların yakınlarına ve diğer menfaat sahiplerine. Hak sahiplerine toplam 12,4 milyon TL ödendiği açıklandı.

Şehit ve gazi yakınlarına maddi ve manevi destek sağlamak amacıyla 13 Temmuz 2019 tarihinde kurulan ve Mütevelli Heyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur başkanlığında kurulan Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı Özdemir Göktaş, hak sahiplerine ödeme yapıyor.

Temmuz ayında darbe girişimiyle İstanbul Beşiktaş’ta düzenlenen terör saldırısında şehit olanların yakınlarına aylık maddi destek sağlamak amacıyla kurulan Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı aracılığıyla toplam 3.082 kişiye maaş bağlanıyor. 15’inci.

Hatırlanacağı üzere Vakıf, kuruluşundan bu yana tüm yararlanıcılara toplam 367,4 milyon TL yardımda bulundu. 1 Eylül 2023 itibarıyla vakfın banka hesaplarında toplam 204,8 milyon TL bulunuyor.

pursaklar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu