Yaşam

The Marvels filmini anlamak için Disney+ Marvel serisini de izlemeniz gerekecek.

MüdürNia DaCosta, yakında çıkacak The Marvels filmini anlama konusunda konuşuyor hayret Dizi izlemenin gerekliliği konusunda süregelen tartışmalara değindi. DaCosta, herkesin yeni filmi Secret Invasion’ı izlemeden önce Bayan Marvel ve WandaVision gibi önceki Marvel dizilerini izlememiş olabileceğini itiraf ediyor.

Ancak buna rağmen The Marvels diziyi mutlaka izlemenizi sağlayacak şekilde yapılandırılmış.

Marvels, Captain Marvel olaylarından yaklaşık 30 yıl sonra geçiyor ve ışık temelli güçlerinin gizemli bir şekilde iç içe geçtiğini bulan Kamala Khan, Monica Rambeau ve Carol Danvers’ı yeniden bir araya getiriyor. DaCosta, izleyicilerin, karakterlerin yeteneklerindeki sık sık değişiklikler nedeniyle yaşadıkları yönelim bozukluğuna kapılmalarını sağlamak istedi. İzleyiciler için öznel ve şok edici bir deneyim hedefledi.

Hikaye, yeni bir vatan arayışıyla evrende kaos yaratan, Zawe Ashton’ın canlandırdığı intikam peşindeki Kree savaşçısı Dar-Benn’i tanıtıyor. Adı geçen üçlü, Nick Fury ve Goose ile birlikte evreni kurtarmak için bir araya gelmeli. Ancak güçlerini her kullandıklarında, konumlarıyla ilgili belirsizlikle karşılaşırlar; bu bir uzay gemisi mi, Jersey City’deki bir oturma odası mı, yoksa tamamen beklenmedik bir yer mi?

Robert Downey Jr.’ın sevilen rolüyle Marvel evrenine dönmeyi kabul ettiği iddia ediliyor!

Kaptan Marvel daha önceki filmlerde de yer almış olsa da Kamala (Bayan Marvel) ve Monica henüz küçük ekrandan büyük ekrana geçiş yapmadılar. WandaVision ve Bayan. Marvel gibi şovlardaki geçmişleri ve deneyimleri, Marvels’daki rollerini anlamak için çok değerli.

Senaryoyu Megan McDonnell ve Elissa Karasik’le birlikte yazan DaCosta, izleyicileri bunaltmadan arka plan bilgisi ihtiyacını dengelemenin zorluğunu kabul ediyor. Amaç, The Marvels’ın birbirine bağlı anlatılara sahip daha büyük bir sinema evreninin parçası olduğunu kabul ederek, filmi kapsamlı bir ön bilgi gerektirmeden erişilebilir kılmaktır.

Ancak 10 Kasım’da ABD’de vizyona girecek filmdeki karakterleri daha iyi anlayabilmek için her türlü Ms. Marvel, Secret Invasion ve Wandavision dizilerini izlemiş olmalısınız. Ne düşünüyorsun? Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Marvel serisine ilgi çekici ve dinamik bir eklenti vaat eden “The Marvels”, 10 Kasım’da İngiltere ve ABD sinemalarında gösterime girecek.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

ahmetliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu